Třetí výhra v řadě

Penguins v noci porazili zraněními sužovaný Detroit 4:1 a připsali si tak třetí vítězsvtví v řadě. O góly se postarali postupně Jordan Staal, Chris Conner, Chris Kunitz a Matt Cooke. Brankář Marc-Andre Fleury si připsal 36 úspěšných zákroků a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

První gól zápasu padl už ve čtvrté minutě. Vstřelil ho v posledních zápasech ve skvělé formě hrající Jordan Staal, když doklepl do prázdné branky přihrávku Tylera Kennedyho. Ten předtím obral o puk špatně rozehrávajícího gólmana Red Wings Joeyho MacDonalda, který hrál teprve svůj pátý zápas v NHL.

Druhý gól vstřelil Chris Conner z trestného střílení a potrestal tak předchozí hákování Chrise Drapera. Tento gól znamenal nejen vedení 2:0, ale také první proměněné trestné střílení v podání Penguins od roku 2007. Tehdy se 20. ledna proti Torontu prosadil Jarkko Ruutu.

"Celou dobu jsem věděl, co udělám. Snažil jsem se jen o to, abych to nějak nepokazil," popsal gól sám Conner.

"Nejdříve chyba gólmana, poté trestné střílení. Obou zaváhání soupeře jsme dokázali využít," všiml si obránce Pens Kristopher Letang a dodal: "Naši útočníci odvedli skvělou práci."

Třetí gól Pens vzešel ze spolupráce prvního útoku, kdy Evgeni Malkin nejdříve vypíchl rozehrávku soupeře, poté našel v útočném pásmu Chrise Kunitze, který hezky přenechal kotouč Pascali Dupuisovi. Ten sice z následující střely backhendem ještě neskóroval, dorážející Chris Kunitz však už ano. Protože se před tímto gólem jednou prosadili i hosté z Detroitu (jmenovitě Johan Franzen), byl stav 3:1 pro Penguins.

Asi minutu před koncem třetí třetiny pečetil Matt Cooke vítězství Pittsburghu gólem do prázdné brány.

"Nerozvážná hra, chyby v rozehrávce a zbytečné odevzdávání puků znamenaly góly v naší brance. Je to zklamání," vyjádřil se k výsledku obránce Red Wings Nicklas Lidstrom.

Detroit odehrál zápas bez zraněných brankářů Jimmyho Howarda a Chrise Osgooda, dále pak bez útočníků Tomas Holmstroma, Pavla Datsyuka a Daniela Clearyho. V obranných řadách chyběl Brad Stuart.

Obránce Niklas Kronwall však nebere zranění jako omluvu: "Každý tým se potýká se zraněními. Měli jsme se lépe připravit a hlavně si nenechat ujít začátek zápasu, brzo to bylo 0:2."

Pittsburgh hrál opět bez svého kapitána Sidney Crosbyho, který se ještě stále nezotavil z otřesu mozku.