Padesát zákroků Zatkoffa přineslo další výhru

V utkání proti Buffalu si Pens zahráli proti týmu svého bývalého kouče Dana Bylsmy a porazili jej 4:3. Vyhráli tak šestý z posledních sedmi zápasů a po špatném startu čítající tři porážky se začínají zvedat ze dna tabulky. Své první branky v sezóně vstřelili Pascal Dupuis, Patric Hornqvist a Ben Lovejoy, čtvrtou v zápase i svou v sezóně pak přidal Evgeni Malkin.

V brance Tučňáků nastoupil od začátku poprvé od 13. dubna 2014, kdy prohrál 2:3 po nájezdech s Ottawou, záložní brankář Jeff Zatkoff a připsal si padesát úspěšných zákroků. Vítězství v NHL zaznamenal poprvé od 22. března 2014, kdy pomohl porazit Tampu Bay 4:3.

"Asi třetinu mi trvalo, než jsem se rozkoukal," prozradil Zatkoff, který v minulé sezóně odehrál 37 zápasů na farmě a jednou střídal v zápase hlavního týmu. "Při tréninku před sebou nemáte tolik hráčů, po první třetině jsem se cítil o mnoho lépe. Jakoby si všechno sedlo."

Více než tři góly vstřelili Penguins v základní části poprvé ve čtyřiadvaceti utkáních, poprvé od 12. března 2015 proti Edmontonu. "Vyhráli jsme šestkrát se sedmi pokusů," pochvaloval si Pascal Dupuis. "Pokaždé jezdíme a ty výhry si vždy tvrdě vybojujeme. Víme, že máme hráče, kteří dokáží skórovat."

Buffalo porazili Penguins posedmé v řadě a že budou úspěšní i tentokrát, naznačili už ze začátku utkání, kdy po osmi minutách vedli 2:0. První gól vstřelil po dorážce střely Sidneyho Crosbyho v čase 0:56 Dupuis a po něm skóroval střelou z mezikruží opět po přihrávce Crosbyho Patric Hornqvist.

Buffalo ještě do konce první třetiny srovnalo na 2:2, aby asi v polovině zápasu přišla chvíle Bena Lovejoye. Ten se po návratu na led z trestné lavice dostal k puku, vyměnil si jej s Evgeni Malkinem a dorážkou vlastní střely posléze skóroval. Na ledě byli v tu dobu tři obránci Penguins, kromě něj ještě Rob Scuderi a Olli Maatta.

Na 4:2 zvyšoval v přesilové hře, teprve podruhé z 31 pokusů, Evgeni Malkin. Buffalo pak těsně před koncem zápasu snížilo na konečných 3:4.

"Předvedli jsme několik dobrých akcí, jejich hráč jednou zachraňoval puk na brankové čáře," sdělil kouč soupeře Dan Bylsma.

"Naše první dva zápasy ve dvou dnech, musíme si z nich odnést to dobré. Ve třetí třeti jsme sice celkově polevili, ale vyhráli jsme. Hlavní cíl jsme splnili," nechal se slyšet Pascal Dupuis.