Druhý zápas vyšel lépe Bleskům

Tampa Bay oplatila Pittsburghu porážku z prvního zápasu a porazila svého soupeře vysokým rozdílem 5:1. Za prohru Tučňáků mohly především individuální chyby obránců, které Tampa nemilosrdně trestala.

První gól zápasu vstřelil při hře čtyři na čtyři hned ve třetí minutě utkání Eric Brewer, který využil propadnutí Kristophera Letanga v útočné třetině. Společně s Natem Thompsonem, kterému nakonec nepřihrál, se řítil na osamoceného obránce Brookse Orpika. Fleuryho překonal rychlou střelou zápěstím z levého kruhu.

Do dvoubrankovho vedení poslal Blesky asi o pět minut později po prvním gólu v přeilové hře Vincent Lecavalier. Ten využil přihrávku Simona Gagneho z rohu kluziště a z brankoviště, kde byl nedůsledně pokryt, sklepl puk za Fleuryho.

Na začátku osmnácté minuty první třetiny už to bylo 0:3. To na levé straně kluziště u mantinelu chyboval Paul Martin a pustil do šance Steve Downieho. Jeho střelu sice ještě Fleruy dokázal pokrýt, na dorážku Nate Thompsona však už byl krátký.

Vedení 0:3 však ještě nemuselo nic znamenat. V posledních třech letech Pittsburgh vždy v play off alespoň jednou takto nepříznivý stav zvrátil ve svůj prospěch. V roce 2008 v prvním zápase druhého kola proti NY Rangers, v roce 2009 v šestém zápase prvního kola proti Philadelphii a minulý rok v šestém zápase prvního kola proti Ottawě.

I tentokrát vstřelili Tučňáci díky Craigu Adamsovi kontaktní gól na 1:3. Ten padl v polovině zápasu díky chybě brankáře Rolosona, který dlouho váhal s rozehrávkou. Puk mu vypíchl Arron Asham, který se neúspěšně pokusil o zakončení. Odražený puk pak do sítě poslal Adams.

Obrat se však nekonal. Na konci druhé třetiny totiž při přesilové hře skóroval opět z brankoviště Martin St. Louis. Vítězství Tampa pečetila gólem do prázdné branky na konci zápasu.